Sleeveless Maxi Dress - Black

ден 2,890.00 Sale Save
Size S
Доставата на овој производ е 2-5 работни дена

Item is in stock Only 0 left in stock Item is out of stock Item is unavailable

Изработен со внимание на детали и елегантен дизајн, овој фустан е неизоставен дел од секоја гардероба.

Со својот дизајн без ракави, овој макси фустан нуди лесен и шик изглед, идеален за топло време или за комбинирање со вашата омилена џемпер или јакна. Високото делкоте дава допир на совршенство, додека опуштениот крој обезбедува комфор преку целиот ден. Изработен од висококвалитетна, лесна ткаенина, овој фустан се движи со вас, овозможувајќи безнапорно движење и совршена силуета.

-Обликувачки и поддржувачки дизајн
-Ултра мек материјал 
-Лесен и мек на кожата
-Вграден градник

Материјал: 91% Nylon / 9% Spandex

Секојдневно боди

Чувствувајте се самоуверено и удобно во нашите обликувачки боди. Уникатниот материјал ги истакнува вашите природни облини и создава тенка силуета. Без разлика дали го носите за посебна пригода или само за секојдневно носење, бодито за обликување ќе направи да се чувствувате најдобро и најсигурно во секоја модна комбинација.

Обликувачки фустани

Направете ја ултимативната стилска изјава во нашите фустани. Изработени од ултра мек и лесен материјал,овие фустани се дизајнирани да ве прегрнат на сите вистински места со што ќе добиете издолжена, елегантна силуета за неколку секунди.