Ultimate Sculpt Midi Dress - Grey

ден 2,490.00 Sale Save
Size M/L
Доставата на овој производ е 2-5 работни дена

Item is in stock Only 0 left in stock Item is out of stock Item is unavailable

Направете ја ултимативната стилска изјава во нашиот Ultimate Sculpt Midi фустан. Изработен од ултра мек и лесен материјал, овој фустан е дизајниран да ве прегрне на сите вистински места со што ќе добиете издолжена, елегантна силуета за неколку секунди. Заедно со вградениот градник, дава дополнителна удобност и е совршен за денови во кои не сакате да носите градник.

-Обликувачки и поддржувачки дизајн
-Ултра мек материјал 
-Лесен и мек на кожата
-Вграден градник

Материјал: 91% Nylon / 9% Spandex

-Обликувачки и поддржувачки дизајн
-Ултра мек материјал 
-Лесен и мек на кожата
-Вграден градник

Материјал: 91% Nylon / 9% Spandex

Customer Reviews

Based on 2 reviews
100%
(2)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
N
Nikolina Mileska
Super

Odlicen materijal, super go stega i oblikiva teloto. Cenata pristapna. Imam samo edna zamerka vo dolniot del e tesen i malku e tesko da se dvizis. Se drugo nemam zamerka

A
Arijana Aliti
Extra

Extra

Секојдневно боди

Чувствувајте се самоуверено и удобно во нашите обликувачки боди. Уникатниот материјал ги истакнува вашите природни облини и создава тенка силуета. Без разлика дали го носите за посебна пригода или само за секојдневно носење, бодито за обликување ќе направи да се чувствувате најдобро и најсигурно во секоја модна комбинација.

Обликувачки фустани

Направете ја ултимативната стилска изјава во нашите фустани. Изработени од ултра мек и лесен материјал,овие фустани се дизајнирани да ве прегрнат на сите вистински места со што ќе добиете издолжена, елегантна силуета за неколку секунди.