Square Neck Long Sleeve Midi Dress - Black

ден 1,900.00 Sale Save
Size 3XL/4XL
Доставата на овој производ е 2-5 работни дена

Item is in stock Only 0 left in stock Item is out of stock Item is unavailable

Со своето четвртасто деколте, овој midi фустан извлекува класичен шарм и безвременски изглед. 

Изработен од висококвалитетна, еластична ткаенина околу половината овој фустан ја обликува вашата силуета на сите прави места, истовремено овозможувајќи лесно движење. Вградените потпонки се вклопуваат совршено во деновите кога не сакате да носите градник. Средната должина додава допир на елеганција, што го прави соодветен за различни прилики, од дневни настани до вечерни излегувања.

-Обликувачки и поддржувачки дизајн
-Ултра мек материјал 
-Лесен и мек на кожата
-Вграден градник

Материјал: 91% Nylon / 9% Spandex

Customer Reviews

Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
N
Nadica Taleva-petruseva

Ok

Секојдневно боди

Чувствувајте се самоуверено и удобно во нашите обликувачки боди. Уникатниот материјал ги истакнува вашите природни облини и создава тенка силуета. Без разлика дали го носите за посебна пригода или само за секојдневно носење, бодито за обликување ќе направи да се чувствувате најдобро и најсигурно во секоја модна комбинација.

Обликувачки фустани

Направете ја ултимативната стилска изјава во нашите фустани. Изработени од ултра мек и лесен материјал,овие фустани се дизајнирани да ве прегрнат на сите вистински места со што ќе добиете издолжена, елегантна силуета за неколку секунди.